شروع کار با زامارین

1397/02/16
  زامارین یک شرکت نرم افزاری از زیر مجموعه های مایکروسافت میباشد که از سال 2011 میلادی آغاز به فعالیت نموده است.
مقدمه:
 زامارین یک ابزار برای برنامه نویسی بر روی دستگاه های موبایلی می باشد که قابلیت اجرا به صورت Cross platform و Native را دارا می باشد. در این ابزار با بهره گیری از زبان برنامه نویسی #C قابلیتی فراهم می شود که به برنامه نویس این امکان را می دهد که برنامه نوشته شده توسط او به طور هم زمان بروی پلتفرم های Android، IOS و Windows phone  اجرا شود. همچنین این ابزار این امکان را نیز فراهم می کند که در مواردی که کارایی بیشتری مورد نیاز است برای هر یک از پلتفرم های ذکر شده، برنامه های جداگانه و ویژه آن پلتفرم خاص نوشت شود. در ادامه هر یک از  پلتفرم های فوق شرح داده خواهند شد.
  • زامارین  Android: با استفاده از این امکان، زامارین قابلیت ایجاد برنامه هایی برای سیستم عامل اندروید را در اختیار شما قرار می دهد، در واقع کدهایی که با استفاده از زامارین اندروید زده می شوند خاص این سیستم عامل بوده و تنها قابلیت اجرا بر روی دستگاه هایی که از این سیستم عامل بهره می برند را خواهد داشت.
  • زامارین  IOS: با استفاده از این امکان زامارین، شما قادر خواهید بود که با استفاده از زبان #C  برنامه هایی را تولید نمایید که بطور خاص تنها بر روی دستگاه هایی که از سیستم عامل IOS بهره می برند، اجرا شوند.
  • زامارین Form: با استفاده از این تکنولوژی که توسط زامارین ارائه شده است شما به راحتی قادر خواهید بود که برنامه هایی بنویسید که در هر سه پلتفرم Android، IOS و Windows phone کامپایل شده و اجرا شوند.
مزایا و معایب زامارین
  • مزایا: از مزایای زامارین می توان به قابلیت برنامه نویسی به زبان #C در آن اشاره کرد، با استفاده از زامارین برنامه نویسان دیگر نیازی به یادگیری زبان هایی نظیر Java و Swift را نخواهند داشت و براحتی و با یادگیری زبان #C قادر خواهند بود تا برنامه هایی برای دو پلتفرم فوق را تولید نمایند.
  • معایب: از معایب و مشکلات زامارین هم می توان به نیاز داشتن لایسنس برای استفاده از آن یاد کرد، از آنجایی که تمامی نسخه های زامارین تجاری بوده و نیاز به خرید برای استفاده از آن ها وجود دارد، مشکلاتی را برای برنامه نویسان به همراه خواهد داشت. مشکل بعدی که می توان برای زامارین مطرح نمود این می باشد که با ارائه نسخه جدید از اندروید معمولاً این آپدیت های جدید با تاخیر نسبتاً زیادی بر روی زامارین رخ می دهد.
User Avatar
نویسنده : مسعود کاشفی
امتیاز شما :

دیدگاه کاربرانارسال پیام Security code